Holowniki w naszej pomocy drogowej. Przedstawiamy naszą flotę pojazdów do zadań specjalnych.

Holowniki TIR, autolawety, auta serwisowe – nasza pomoc drogowa dysponuje flotą specjalistycznych pojazdów. Holowniki, bo o nich głównie mowa, na co dzień służą pomocą na drogach. To dzięki nim praktycznie nie ma dla nas zadań niemożliwych do wykonania. Ich możliwości pozwalają nam przewieźć autobus, ciężarówkę, TIRa, maszyny rolnicze oraz budowlane. Dysponujemy również mniejszym sprzętem, przeznaczonym do transportu aut osobowych, terenowych SUV czy busów.

Nasze holowniki, to nasza wizytówka. Dlatego ze szczególnym pietyzmem dbamy, aby zawsze były sprawne technicznie, czyste, gotowe do drogi, a także, by zwyczajnie cieszyły oko 🙂

Sprawna Pomoc Drogowa = nowoczesny holownik!

Każdy nasz holownik to profesjonalny, wysoko wyspecjalizowany sprzęt. Hydrauliczne wysięgniki, wysokiej klasy wyciągarki, obracalne trawersy, chwytaki i widły, które pozwalają chwycić holowany pojazd za koła, osie lub elementy karoserii. Hydraulicznie wysuwane ramię oraz podpory z ostrogami, niezbędne są do pracy poza obrębem drogi. W szafkach znajdują się narzędzia pozwalające na udzielenie pomocy w każdej sytuacji na drodze, na zabezpieczenie terenu akcji oraz na solidne zabezpieczenie holowanego pojazdu. Posiadamy holowniki TIR a także pojazdy transportujące auta na lawecie.

Nasze holowniki oraz platformy obsługują:
 • auta osobowe
 • auta dostawcze
 • ciężarówki
 • TIR
 • autobusy
 • auta terenowe i SUV
 • z napędem 4x4
 • z automatyczną skrzynią biegów
 • z zablokowaną skrzynią biegów lub / i hamulcem postojowym
 • maszyny rolnicze i budowlane
 • wózki widłowe

1.MAN KAT 8×8 – widelec, HDS, 3 wyciągarki (razem 80 t.), 2-osobowa kabina

Holownik TIR – ciężki pojazd do zadań specjalnych, zdolny do pracy w najtrudniejszym terenie, jest w stanie podołać najcięższym zadaniom. Pojazd flagowy naszej pomocy drogowej. Gdyby był człowiekiem, powiedzielibyśmy, że to “twarz” naszej firmy.

2. Mercedes Actros 2542 – hydrauliczna 7,5 metrowa platforma o ład. 12 t., 6-tonowy widelec, 2 wyciągarki (razem 20 t.), 2-osobowa kabina

Duża autolaweta z potężną platformą i masywnym widelcem. Pojazd o wszechstronnym zastosowaniu: może służyć zarówno do transportu załadowanych aut dostawczych, dużych wózków widłowych, ciągników rolniczych, maszyn budowlanych jak i do holowania wszelkich dostawczaków oraz mniejszych aut ciężarowych. Niezastąpiony, kiedy w wysokim, po dach załadowanym samochodzie dostawczym awarii ulega tylna oś (piasta, koło..) i widelec podkładamy pod tył auta. Bywa też poważnym wsparciem dla MAN-a podczas wyciąganiu załadowanych aut ciężarowych.

3. Mercedes Atego 1228 – hydr. platforma 6,5 m, ład. 5 t., widelec, 3-osobowa kabina

Klasyczna duża autolaweta Pomocy Drogowej. Niezawodna i pewna, zawsze gotowa do wyjazdu. Idealna do transportu pojazdów aut dostawczych z towarem. Sprawdza się zarówno podczas transportu sprawnych jak i unieruchomionych pojazdów z uszkodzonym zawieszeniem, zablokowaną skrzynią biegów czy hamulcem postojowym, pojazdów o niskim, sportowym zawieszeniu, czy uszkodzonych SUV-ów.

4. MAN TGL 8-180 – hydr. platforma 6,5 m, ład. 3,2 t., 3-osobowa kabina

Średnia autolaweta, stanowi ekonomiczne wsparcie dla większych współbraci. Liczne dodatkowe wyposażenie, w tym wózki pod koła i pneumatyczny podnośnik oraz stosunkowo mały kąt natarcia pozwala na sprawny załadunek auta osobowego, SUV-a bądź dostawczego z awarią zawieszenia. 6-metrowe przewody rozruchowe wyprowadzone z tylnej części lawety pozwalają na podładowanie auta przed załadunkiem – niezastąpione przy rozładowanych zablokowanych automatach podejmowanych z autostrady. Sterowanie wszystkich hydraulicznych opcji dodatkowo z kabiny oraz pilotem i niewielkie ostrogi zaporowe z tyłu przydają się podczas wyciągania aut spoza drogi, szczególnie zimą. Mimo niewielkiej dziennej kabiny zadziwia komfortem podróżowania dla trzech osób.

5. Mercedes Sprinter 519 – platforma stała, ład. 2,4 t., 3-osobowa kabina.

Kolejna klasyczna laweta w naszym taborze. Dzięki lekkiej i wytrzymałej zabudowie cechuje ją duży stosunek ładowności do masy. Idealna do transportu mniejszych pojazdów dostawczych, SUV i wszelkich osobówek. Na zlecenie klienta dostarczy jego pojazd pod każdy wskazany adres, w Polsce lub w Europie. Sprawdza się zarówno podczas transportu samochodów całych jak i większości aut powypadkowych.

6. Renault Master – platforma stała, ład. 1,4 t., 3-osobowa kabina

Niewielka, klasyczna autolaweta. Szybko, wygodnie i niedrogo transportuje mniejsze auta osobowe. Tej pracy jest najwięcej dlatego ma pomocnika.

7. Mercedes Sprinter 314 – platforma stała, ład. 1,4 t., 7-osobowa kabina,

Kolejna laweta z najmniejszego segmentu, świetnie sprawdza się przy większej ilości pasażerów.

8. Dodge Ram 2500 – pojazd patrolowo-serwisowy, holownik

Wielofunkcyjny pick-up, dociążony, wyposażony w wyciągarkę, służy jako auto serwisowe, a także znakomicie sprawdza się w zestawie z niskopodwoziową lawetą.
Chętnie przewiezie wszelkie auta dostawcze – w tym z plandeką, z każdego końca Europy. 320-konny Diesel i sześcioosobowa kabina są nieocenionym atutem przy długich podróżach 🙂

9. Ford S-max – pojazd patrolowo-serwisowy, pilot

Auto wyposażone w potężny aparat rozruchowy 12/24 V wraz z 5,5-metrowymi przewodami jest w stanie uruchomić każdą ciężarówkę, a także zaparkowane przodem w garażu mniejsze auto, do którego dojazd holownikiem byłby niemożliwy.
Kilka zestawów markowych narzędzi, urządzenie diagnostyczne, elektryczny kompresor i kanistry z paliwem, pomagają odjechać z miejsca awarii większości pojazdom, do których S-max został skierowany. 2 wyjścia 230V pozwalają na podłączenie elektronarzędzi – szlifierki kątowej, pomocnej przy demontażu zapieczonej zapasówki czy lutownicy, niezbędnej do napraw uszkodzonej przez gryzoni wiązki.
Przy największych akcjach, z użyciem ciężkiego holownika często służy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz jako pilot podczas holowania.

10. dodatkowe wyposażenie – 3 lawety, przyczepka do motocykli, wózki, rolki itp.

Bez specjalistycznego wyposażenia trudno byłoby bezpiecznie przewieźć motocykl, czy załadować pojazd, który nie daje się toczyć. Nasz sprzęt pozwala bezpiecznie załadować i przewieźć samochody z zablokowaną skrzynią biegów, czy auta pozbawione kół – całkowicie nie jezdne. Bo pomoc drogowa nie może szkodzić. Załadunek i rozładunek pojazdu, bez względu na to, jak bardzo skomplikowany, nie może powodować dalszych uszkodzeń. Dla nas to ważne. Dla naszych klientów też…