Bezpieczne wyciąganie aut z rowów w Świdnicy i jej okolicach

Praca pomocy drogowej kojarzy się z wyciąganiem aut z rowów i błota. To niemal synonim. Wiadomo, że poślizg może się zdarzyć zarówno przy pięknej letniej pogodzie, jak i w jesienną pluchę czy zimową ślizgawicę. Nad autem, zwłaszcza na krętych, śliskich drogach, łatwo stracić panowanie, szczególnie, gdy nie dostosujesz prędkości do warunków drogowych i umiejętności. Chwila nieuwagi i tkwisz w rowie, zaspie lub błocie.

Nieumiejętne wyciąganie auta z rowu może skończyć się poważnymi uszkodzeniami karoserii i podwozia.

W takiej sytuacji pierwszą myślą jest znowu telefon do kolegi albo zatrzymanie przejeżdżającej ciężarówki. Tylko jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu, wiedzy i umiejętności, prawdopodobnie uszkodzicie wyciągany pojazd, a być może również pojazd wyciągający.

Bezpieczne wyciąganie auta z rowu gwarantuje tylko wyspecjalizowany pojazd pomocy drogowej, wyposażony w profesjonalną wyciągarkę lub dźwig, obsługiwany przez osobę, która wie jak wyciągnąć auto bez dodatkowych uszkodzeń.

Na własne ryzyko możesz przyjąć pomoc od sąsiada czy przygodnego kierowcy, zastanów się jednak, czy warto narażać się na dodatkowe straty finansowe i koszty związane z naprawą? Może zdecydowanie prościej będzie zaufać pomocy drogowej, doświadczonej w takich pracach, będących jej chlebem powszednim?

Wyciągamy z rowu samochody dostawcze, ciężarowe, autobusy oraz zestawy z przyczepą / naczepą (TIR)

“Przewróciło się, niech leży?” Niech leży – do naszego przyjazdu! Zaufaj nam, podnieśliśmy na drogach Dolnego Śląska niejeden autokar, niejedną ciężarówkę, TIRa czy auto dostawcze (busa). Wiemy jak zrobić to bezpiecznie, minimalizując ryzyko dodatkowych uszkodzeń. Od prawie czterdziestu lat działamy branży pomocy
drogowej, a trasy Dolnego Śląska są, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym zdradliwe dla dużych i małych pojazdów.